קונסטרוקציות שקופות באיכות גבוהה במשך שנים רבות מגנות על החדר מפני השמש הקופחת, קור, חום ורוח, מספקות לחות אופטימלית בחדר, מבצעות פונקציות הגנה ועוד. לכן חשוב לדעת כיצד לבחור את חלונות הפלסטיק המתאימים לביתכם על מנת להבין בדיוק אילו מאפיינים אתם צריכים ועל מה חבל לבזבז את כספיכם.

יתרונות של חלונות פלסטיק

בהשוואה לקונסטרוקציות של פעם חלונות PVC מנצחים בכל דבר:

• עמידות.
• אסתטיקה.
• אטימות.
• נוחות בשימוש.
• פרמטרים של הגנה תרמית ובידוד רעשים.
• אין צורך בטיפול ובידוד תרמי נוסף.

חלונות שיש לנו היום בארץ מצוידים בזיגוג כפול ונראים אסתטיים, אך יש להם כמה חסרונות משמעותיים: מחיר גבוה וצורך בחידוש של הציפוי.

מדוע חלונות פלסטיק טובים יותר?

האטימות מונעת אובדן חום וקור. זה הוא דבר החשוב במיוחד בבתים עם מערכת מיזוג אוויר חלשה ודירות בהן מכשירי חימום מצוידים במדדים ובקרי טמפרטורה.
רעשי רחוב לא חודרים לתוך הבית כשחלונות PVC סגורים. תוכלו לישון בשקט גם בדירות המשקיפות על כבישים ראשיים או רחובות סואנים.
ניתן לתלות ולסובב אבנט של חלונות PVC הם יכולים להיפתח במספר מישורים בו-זמנית ומצוידים לעתים קרובות במה שמכונה "מצב אוורור".
מסגרות עץ ואלומיניום דורשות חידוש תקופתי של הצבע – דבר שאין בו צורך בחלונות PVC וגם חלונות פלסטיק קלים יותר לניקוי.

ממה מורכב חלון פלסטיק?

פרופיל הוא המרכיב העיקרי של בלוק החלון. מטרתו לשלב רכיבים אחרים למבנה שלם.
יכולתו של החלון לעמוד בעומסי שימוש תלויה באיכות הפרופיל:

• פתיחה וסגירה של אבנט.
• משקל יחידת זכוכית.
• רוח.
• משקעים, אבק.
• טמפרטורות גבוהות ונמוכות.
• חשיפה לקרינה אולטרה סגולה.

בידוד מפני חום, קור ורעש כמו גם מידת התאורה הטבעית של החדר, תלויים במאפייני יחידת הזכוכית.
לאביזרים תפקיד חשוב בשימושיות ובעמידות של המבנה השקוף. פרטים כגון מעצור, מהדק, מספריים, ידית, מוט אחראים ליכולת לפתוח את האבנט בדרכים שונות.
אדן החלון ומדרונות אינם שייכים המרכיבים המבניים של גוש החלון והם פרטים דקורטיביים.

המאפיינים העיקריים של חלונות פלסטיק

חלונות פלסטיק נכונים צריכים להיות מצוידים במנגנון אוורור שיבטיח זרימה קבועה של אוויר צח לחדר, רמה אופטימלית של לחות ומיקרו אקלים בריא. למסגרת חלונות נושמים KÖMMERLING יש תא אוורור מובנה שנועד להכניס ולחמם אוויר מהרחוב תוך שמירה על אטימות, חום ובידוד רעש של המבנה.
כדי לדעת באילו חלונות פלסטיק לבחור, חייבים להחלית על המאפיינים החשובים של כל אלמנט בקונסטרוקציה. בחירת הפרופיל לחלונות PVC וחלונות עם זיגוג כפול בהתאם למאפייני האקלים של אזור המגורים, מיקום הבית והדירה יסייעו לרכוש מבנה איכותי ושומר על טמפרטורה שיחזיק מעמד לאורך עשרות שנים. בהמשך נעבור במפורט עלכל פריטי הקונסטרוקציה.

מספר תאי אוויר בחלונות

תאי אוויר הן חללים במרכיבי מבנה הפלסטיק (פרופיל וחלונות עם זיגוג כפול). כמה תאי אוויר צריכות להיות בחלון איכותי? התשובה לשאלה זו תלויה באקלים ובמיקום הדירה.
ככל שיש יותר תאים כמו גם המרחק בין הדפנות שלהם, כך הבידוד של רעש וחום גבוהים יותר. פרופילי תא כפול אחד מיועדים בעיקר לזיגוג קר, שאינם מתאימים לחלונות בחדרים מחוממים בשל בידוד תרמי נמוך.
עבור חלון בדירה בעיר גדולה יש טעם לשקול לפחות פרופיל בן שלושה תאים. עבור דירות ממוקמות בקומות גבוהות או דירות עם מערכת מיזוג אוויר חלשה וחדרים הפונים לכבישים מהירים ושדרות רב נתיבי כידי לחשוב על קונסטרוקציה עם חמישה או אפילו שישה תאים.

רוחב פרופיל החלון

ככל שסעיף הפרופיל רחב יותר (המרחק בין המשטחים החיצוניים לפנימיים) המבנה השקוף יהיה חם ושקט יותר. בפרופיל רחב יותר אתם יכולים לשים יחידת זכוכית עם בידוד תרמי טוב יותר ועם מבודד רעשים יעיל יותר.
רוחב המערכת של פרופילי KÖMMERLING הוא 58, 60 או 70 מ"מ, תלוי בסוג החלון ובמספר תאיי אוויר. מערכות הפרופיל של היצרן מאפשרות התקנת יחידה מזוגגת כפולה בעובי של עד 36 מ"מ בפרופיל 58 מ"מ, ועד 44 מ"מ באחת של 70 מ"מ.
עובי ההרכבה של המסגרת של החלון נושם של KÖMMERLING הוא 101 מ"מ. זהו הגודל האופטימלי להבטחת רעש ובידוד תרמי גבוה גם לפרופילים עם שלושה תאים, כמו גם אוורור איכותי עם אבנטים סגורים.

תוספות חיזוק

חלונות מחוזקים חזקים ועמידים יותר. חיזוק הוא מרכיב חיוני במבנה שקוף איכותי. זה הכרחי כדי שהחלונות יוכלו לעמוד בפני עומסי רוח וגם לא להתעוות בגלל התרחבות תרמית.
לחיזוק פרופיל הפלסטיק משתמשים בתוספות פלדה מיוחדות המותקנות ישירות בתא הראשי של פרופיל ה- PVC. עובי חיזוק הפלדה במבני PVC שקופים לא צריך להיות פחות מ -1.5 מ"מ.
כל הפרופילים בחלונות KÖMMERLING מצוידים בתוספות חיזוק בעובי של 1.5 מ"מ ויותר ובעלות ציפוי מגן מאבץ.

חלון זכוכית כפולה

המאפיינים העיקריים של האלמנט: עובי יחידת הזכוכית, כמות זכוכיות ובהתאם לכך מספר תאים בינהם וכמובן סוגי הזכוכיות וריסוס תרמי.
חלונות עם זיגוג כפול חד תאי מתאימים יותר לאזורים הממוקמים באקלים סובטרופי וממוזג, בתים הממוקמים באזורים שקטים. חלון עם שני זיגוגים כפולים הוא הבחירה הטובה ביותר עם המאפיינים הטובים ביותר של בידוד תרמי ורעש (בתנאי שנבחר הפרופיל הנכון). זו היא אופציה אוניברסלית הן לדירות בעיר והן לבתים פרטיים, ניתן להשתמש בה גם באקלים הישראלי .
נדיר מאוד שבחלונות PVC משתמשים ביחידת זכוכית כפולה בעלת שלושה תאים מכיוון שהיא עבה מדי ובעלת משקל גבוהה מאוד. טכנולוגיות של היום מאפשרות להשיג תוצאות דומות להגנה תרמית ורעש בדרכים פשוטות יותר.
ממדי יחידות הזכוכית כפולות (עובי הזכוכית) משפיעות בעופן ישיר על המאפיינים הסופיים של הקונסטרוקציה כולה. בידוד רעשים תהיה גבוהה יותר אם הזכוכית החיצונית עבה יותר מהאחרות.
במקום זכוכית סטנדרטית ניתן להתקין בחלון זכוכית כפולה טריפלקס מחוזק (שתי שכבות או יותר של זכוכיות עם סרט פולימרי ביניהן) שמתאים לחדרי ילדים או שניתן להתקין זכוכית עם ציפוי רב שכבתי החוסם חלק מקרני השמש.
אוורור תוך-פרופילי של חלונות PVC
ניתן ליישם את שיטת האוורור של החדר עם אבנטים סגורים בדרכים שונות. חלק מהיצרנים מתקינים שסתום אוורור

מחורץ, מקופל או תקורה בפרופיל ה- PVC

תעלות אוויר מחוררות הן צינור עם חסם הנפתח ידנית או אוטומטית. שסתומים מקופלים בעלי עיצוב מורכב יותר עם בולם שחוסם את הזרימה ברמת דחיפה מסוכנת. מנגנוני תקורה מסוגלים לספק את הזרימה המרבית של אוויר צח אולם הם מפחיתים באופן משמעותי את תכונות של החקונסטרוקציה מבחינת בידוד רעשים ושמירת טמפרטורה ולכן כמעת ולא משתמשים בהם.

אביזרים

אביזרי החלון אינם רק ידית אלא גם כל המנגנונים הממוקמים סביב האבנט הראשי האחראים לתנועתו ולקיבועו במצבים מוגדרים.
איזה אביזרים לבחור לחלונות פלסטיק? אנשי מקצוע ממליצים לבחור רק מוצרים של יצרנים ידועים. לאביזרים זולים ולא איכותיים בדרך כלל יש אורך שירות קצר.
בגלל האביזרים הלא איכותיים קוני חלונות PVC מתמודדים עם הבעיות הבאות:
• חסימת האבנט.
• צורך בהפעלת כוח מרובה בפתיחת חלון.
• נשיפה עקב חוסר האפשרות לסגור היטב את האבנט.
• חריקה.
אביזרים באיכות נמוכה יכולים לעורר בעיות אחרות בתפעול יחידת הזכוכית. אנו משתמשים באביזרים אירופים הטובים ביותר של חברות MACO ו- WINKHAUS.

איטום

חומר האיטום אחראי להתאמה הדוקה של אבנט למבנה החלון, בידוד הרעשים, היעדר טיוטות. כדי לבחור איטום לחלונות פלסטיק מספיק לדעת שגומי איטום באיכות גבוהה או סיליקון אלסטים, גמישים וחסרי ריח. כדי לבדוק את האיכות אתם יכולים ללחוץ על החומר ולאחר מכן לשחרר אותו. איטום טוב נלחץ בקלות וחוזר במהירות לצורתו הקודמת ולא נשארים עליו קמטים.
יצרנים ידועים של חלונות פלסטיק איכותיים, ככלל, מרכיבים מוצרים עם אטמים איכותיים ועמידים בפני דפורמציה, רכים וגמישים.

תעודות איכות

יש תעודות איכות נפרדות לכל רכישת החלון (פרופיל, יחידת זכוכית, אביזרים, רכישות). יצרני חומרים ומוצרים להרכבת חלונות חייבים להשיג תעודות תאימות עבור מוצריהם.
עליכם לוודא שלמוכר יש את כל האישורים לחלונות PVC. בנוסף תוכלו לבקש אישורים לפרופיל ולרכיבים אחרים של גוש החלון.
יש לנו את כל ההסמכה האירופית המאשרת את איכות הפרופיל KÖMMERLING.